Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
KNJIŽNICA DALMATINA Predstavljanje popularne austrijske književnice Gertraud Klemm
Kultura Piše: Dalmatinski portal

KNJIŽNICA DALMATINA Predstavljanje popularne austrijske književnice Gertraud Klemm

U ponedjeljak

U još jednoj suradnji s Austrijskim kulturnim forumom i Gradskom knjižnicom Marka Marulića / knjižnica Dalmatina (Zagrebačka 4, Split), Udruga SpLitera poziva na književno predstavljanje popularne austrijske književnice Gertraud Klemm.

Održat će se u ponedjeljak, 26. svibnja u 18 sati u Knjižnici Dalmatina.

Već više od 150 godina angažirane žene bore se za ravnopravnost spolova. Koliko uspijevaju u tome? Nakon što smo u književnom svijetu puno puta čuli pridjeve 'banalno, kičasto, trivijalno', kojima se omalovažava žensko književno stvaralaštvo, Gertraud Klemm o tim temama i stanju današnjeg društva – progovara brutalno preciznim pogledom i oštrim riječima. Njena književnost funkcionira kao kritika neodrživih uzoraka razmišljanja koji se iz čiste navike ni ne dovode u pitanje.

Svoj rad i romane 'Hippocampus' i 'Muttergehause' (hrv. izdanje Hena-com), autorica će predstaviti uz moderaciju Vilme Benković i simultani i konsekutivni prijevod Stjepanke Pranjković.

Vaša reakcija na temu