Svjetski priznati pijanist Sergei Babayan nastupio je večeras u Koncertnoj dvorani Ive Tijardovića, gdje je svojim recitalom otvorio 12. Piano Loop Festival.
Program je obuhvatio djela Schuberta, Schumanna, Liszta, Poncea, Rahmanjinova, Kreislera i Babajanyana, a publika je uživala u vrhunskom pijanizmu umjetnika koji je nastupio u organizaciji Hrvatskog doma Split i suorganizaciji Piano Projekta.
Kako je bilo, pogledajte u galeriji Jadrana Babića.
Podsjetimo, festival se održava od 16. do 20. rujna te će u narednim danima ugostiti Evu Gevorgyan, Dmytra Chonija, Brunu Vlaheka i Romana Lopatinskog. Piano Loop, jedinstveni splitski festival posvećen pijanističkoj izvrsnosti, i ove godine okuplja glazbenike svjetskog glasa te nastavlja graditi međunarodni ugled i kulturne standarde Splita.