Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Sándor B from Pixabay Niskotarifni prijevoznik povećava letove iz Hrvatske

Niskotarifni prijevoznik povećava letove iz Hrvatske

U tijeku 'agresivno' širenje u regiji

Wizz Air je ovih dana uveo još dvije rute, čime je ukupan broj novih letova prema zračnim lukama u regiji u ožujku porastao na 41. To uključuje 17 novih ruta iz Podgorice, šest iz Tuzle, po četiri iz Beograda i Ohrida, tri iz Dubrovnika i Rijeke te po dvije iz Skoplja i Prištine.

Niskotarifni prijevoznik mogao bi otkriti dodatne rute za nadolazeću ljetnu sezonu. Agresivno širenje zrakoplovne tvrtke u regiji događa se nakon gotovo dvije godine stagnacije i pada uzrokovanog problemima s motorima koji su utjecali na flotu zrakoplova obitelji Airbus A320neo. Nova sezonska linija u Dubrovniku za Cluj bit će dostupna putnicima od sredine svibnja 2026. godine, s prvim letom između dva grada planiranim za 23. svibnja. Dubrovnik je tako pridodan na listu ljetnih destinacija koje putnici mogu direktno posjetiti iz Cluja, bez presjedanja i dodatnih transfera, javlja Poslovni dnevnik.

Letovi će se odvijati dvaput tjedno tijekom ljetne sezone (svakog utorka i subote), do 24. listopada ove godine. Wizz Air će ove godine Dubrovnik povezivati i s Budimpeštom i Gdanjskom, a u prometu će biti i dugogodišnja sezonska linija prema Varšavi. Zračna luka Rijeka potvrdila je kako niskotarifni prijevoznik Wizz Air dolazi u tu zračnu luku te će putnici od lipnja sljedeće godine moći koristiti tri nove linije prema Poljskoj.

Putnici će moći koristiti tri nove redovne linije prema Poljskoj od 9. lipnja 2026.: utorkom i subotom Gdanjsk – Rijeka, utorkom, četvrtkom i subotom Katowice – Rijeka te utorkom i subotom liniju Lublin – Rijeka. Nove linije donose više od 65 tisuća novih sjedala, što znači još bolju povezanost Kvarnera s Poljskom te dodatni poticaj za turizam i gospodarstvo regije, naglasili su iz Zračne luke Rijeka, napomenuvši da su karte za te linije u prodaji.

Vaša reakcija na temu