Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Ministarstvo vanjskih i europskih poslova GRLIĆ RADMAN: Bugojno treba slijediti primjer današnjeg Mostara

GRLIĆ RADMAN: Bugojno treba slijediti primjer današnjeg Mostara

Ministar sudjelovao na obilježavanju 31. obljetnice progona Hrvata

Ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman sudjelovao je u subotu, 27. srpnja 2024. godine, na obilježavanju 31. obljetnice progona Hrvata iz Bugojna.

Ministar Gordan Grlić Radman sudjelovao je na obilježavanju 31. obljetnice progona Hrvata iz Bugojna, odajući počast i pijetet žrtvama progona te naglasivši važnost očuvanja digniteta nestalih osoba. Naglasio je potrebu dodatnih napora bosanskohercegovačkih vlasti u procesuiranju odgovornih za ratne zločine.

'Otvaranje pristupnih pregovora Bosne i Hercegovine s Europskom unijom nudi nadu i mogućnosti, posebno u pogledu poštivanja vladavine prava i europskih vrijednosti', rekao je ministar Grlić Radman.

Ministar se prisjetio vremena kada je Bugojno bilo primjer multietničkog suživota: 'Želim da Bugojno slijedi primjer današnjeg Mostara kao uzor suživota i političke participacije. U tom smjeru ulagati ćemo velike napore.'

Tijekom rata u Bugojnu stradalo je 311 vojnika i civila, preko 2.000 zatočenika prošlo je logore Armije BiH, a prognano je preko 15.000 ljudi. Srušeni su i oštećeni objekti te sakralna i kulturna baština Hrvata.

'Hrvatska Vlada predvođena premijerom Andrejom Plenkovićem nastavit će pružati podršku Hrvatima u Bosni i Hercegovini kroz projekte prekogranične suradnje i fondove Europske unije', zaključio je ministar Grlić Radman. 'Hrvati u BiH moraju moći birati legitimne političke predstavnike u najviša tijela, kao što je predviđeno Daytonsko-pariškim mirovnim sporazumom. Podupiremo dogovore koji jamče uklanjanje diskriminacije i omogućuju jednakopravnost triju konstitutivnih naroda i ostalih građana.'

Vaša reakcija na temu