Kad jesen oboji kamen splitskih kaleta i miris mora pomiješa se s aromom mladog vina, zna se - stiže Martinje na Obrovu.
U sklopu gradske manifestacije 'Štorije o' spize i vina' koja se održava na ribarnici u organizaciji Turističke zajednice grada Splita, te uz podršku Turističke zajednice Splitsko-dalmatinske županije, ulica iza Peškarije, ta mala pozornica života, 7. i 8. studenog opet postaje mjesto di se priča o vinu, spizi i ljudima što vole uživat u trenutku.
Corto Maltese freestyle food i SIP27 Wine & Tapas Bar udružuju snage da vrate onu staru splitsku toplinu - bez žurbe, bez pompe, samo vino, spiza i dobra vibra.
U čašama mlada hrvatska vina, više od četrdeset etiketa koje mirišu na dolinu Neretve, istarske brege i slavonske vinograde. U tanjurima priče o moru, zemlji i rukama koje znaju što rade. Ovom prigodom nam je Corto Maltese pripremio meni u tri slijeda i to u ribljoj i mesnoj varijanti. Dok restoran Sip27 priprema meni u 4 slijeda. Sve to naravno, uz neograničenu konzumaciju mladih vina.
Za one koji vole ples, smijeh i vino 's nogu', tu su degustacijske narukvice - slobodan prolaz kroz svijet mladog vina i DJ Yuri za slobodan prolaz kroz svijet dobrog starog funka.
Na Obrovu se ne pije samo vino - tamo se nazdravlja prijateljstvu, smijehu i životu.
Jer Martinje na Obrovu nije samo običaj - to je osjećaj, to je onaj trenutak kad ti je dobro, i znaš da bi volio da potraje još malo.
Program na Obrovu, iza Peškarije, 7. i 8. studenog, počinje od 19 sati.
Corto Maltese freestyle food
Riblji meni:
Pašteta od tunjevine - Pašteta od tune, gel od kapule, majoneza od vlasca, domaći kruh.
Pič... dim - Rižot od dimljenih pizdica i kozica sa sladoledom od sira.
Nadalina - 'Dva domaća jaja', jedno od marcipana i mliječne čokolade, drugo od manga i kiselog vrhnja.
Mesni meni:
Sirovina - Tatar od teletine, Hollandaise umak, kapari, čips od škampa, ljutika.
Rođak od sarme - Punjena paprika s pireom od krumpira obogaćenim gorušćicom.
Bepina - Mousse od tamne čokolade, krema od lješnjaka i mliječne čokolade, čokoladni kreker.
Cijena menija s neograničenim mladim vinima iznosi 45 €, a rezervacije se vrše na broj: 021 587 201.
SIP27 Wine & Tapas Bar
Meni u 4 slijeda:
Ragu od sipe / slanutak
Zljevaca / tikva / mileram
Pašticada / rimski njoki
Paradižot
Cijena menija s neograničenim mladim vinima iznosi 40 €, a rezervacije se vrše na broju: 091 60 99 423.
'Jedino za čim žalim u životu je to što nisam popio više vina', rekao je Ernest Hemingway.
Vidimo se ovaj produženi vikend na Obrovu u sklopu ovogodišnjih 'Štorija o' spize i vina'.