Zbog prekida opskrbe električnom energijom uzrokovanog velikim požarom, članovi Hrvatske udruge privatnih brodara pozivaju svoje sumještane da dođu na njihove brodove usidrene u luci, koji su trenutno jedini u mjestu s dostupnom strujom.
U trenucima kada su svi iscrpljeni od neprospavane noći, a toplinski udar je na vrhuncu, mještanima su na raspolaganju klimatizirani prostori i ugodni saloni gdje se mogu skloniti od vrućine te napuniti mobitele i druge uređaje kako bi ostali povezani s obitelji i prijateljima.
– U ovim trenucima važno je pokazati zajedništvo i pružiti pomoć onima kojima je najpotrebnija. Naši brodovi otvoreni su za sve. Neka se dođu osvježiti, odmoriti i napuniti uređaje. Svi smo jedna zajednica i zajedno ćemo prebroditi i ovu nevolju, poručuju iz Hrvatske udruge privatnih brodara.