Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Pixabay.com PRESUDA U SPLITU: Spolno zlostavljao dijete, dobio 17 godina zatvora

PRESUDA U SPLITU: Spolno zlostavljao dijete, dobio 17 godina zatvora

Osuđen je za četiri zlodjela u razdoblju od dvije godine

U Splitu je na jedinstvenu kaznu od 17 godina zatvora zbog spolnog zlostavljanja maloljetne pastorke nepravomoćno osuđen 40-godišnjak. 

Optužnica ga je teretila da je od početka rujna 2021. do kraja siječnja 2024. u četiri navrata spolno zlostavljao djevojčicu koja je u to doba imala tek 8 godina. Iskoristio je odsustvo djetetove majke, kao i odnos povjerenja koje je dijete imalo prema njemu. 

Za svako teško kazneno djelo spolnog zlostavljanja i iskorištavanja djeteta mlađeg od 15 godina kažnjen je s po šest godina zatvora, a osuđen je na po godinu dana zatvora i za dva kaznena djela povrede djetetovih prava jer je pred njenom djecom verbalno i fizički nasrtao na izvanbračnu suprugu.

Okrivljeni je na objavu presude doveden iz istražnog zatvora koji mu je produžen s obzirom na to da je kažnjen sa strožom kaznom od pet godina zatvora. 

Sve optužbe je negirao.

Vaša reakcija na temu