Pilot HRZ-a i njegova partnerica iz Srbije, osumnjičeni za špijunažu, danas su ponovno bili kod suca istrage splitskog Županijskog suda, koji je, kao i prije tri tjedna ponovio svoju odluku da ostaju u pritvoru zbog opasnosti da bi na slobodi mogli utjecati na predložene svjedoke.
Odlučujući o žalbama, izvanraspravno vijeće suda je ukinulo taj dio rješenja suca istrage i vratilo ga na ponovno odlučivanje kako bi se bolje obrazložilo na koji bi način svjedoci mogli dati iskaze korisne za istragu. Predloženi su brat osumnjičenog pilota te njegove kolege koje su bile u misiji KFOR-a na Kosovu.
Kako trenutačno stoje stvari, nakon što se ti svjedoci ispitaju pilot bi mogao na slobodu, dok će njegova partnerica i dalje morati biti u zatvoru zbog opasnosti od bijega.