Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Claudia from Pixabay OKRUGLI STOL U SPLITU Kako se obraniti od deepfake prijetnje?

OKRUGLI STOL U SPLITU Kako se obraniti od deepfake prijetnje?

Istina na kušnji

U petak, 6. lipnja u podne, povodom Dana komunikacija i medija, na studiju Komunikacija i mediji, na splitskom Peristilu, održat će se okrugli stol Istina na kušnji: Kako se obraniti od deepfake prijetnje?

'Deepfake je tu, mijenja pravila igre i zahtjeva brzu i koordiniranu reakciju. No, kako se zaštititi u svijetu kojim sve više dominira sintetička stvarnost? Pridružite nam se na dinamičnoj raspravi koju moderira Luka Šipić iz splitske PRo-kreativne agencije Vrh komunikacije. Stručnjaci iz različitih sektora – akademskog, medijskog, tehnološkog i nevladinog – udružit će snage kako bi pronašli učinkovite načine za borbu protiv digitalnih manipulacija', poručuju organizatori.

Sudjeluju:

Tereza Buconić, Fakultet za medije i odnose s javnošću, Sveučilište u Dubrovniku, DU Check
Tomislav Levak, Akademija za umjetnost i kulturu, Osijek, VerifEye
Josip Šipić, libela.org, CESI, Zagreb, Gender Fact
Marija Slijepčević, VERN, Zagreb, TurFacto
Danira Matijaca, Medicinski fakultet Sveučilišta u Splitu, MedLitmus

'Istražit ćemo trenutačno stanje i buduću putanju deepfake tehnologije, ispitati njezin dubok utjecaj na društvo i sigurnost te predstaviti najnovije alate i metode za detekciju. Rasprava će također naglasiti ključnu ulogu medijske pismenosti u našoj obrani te kako možemo kolektivno izgraditi snažnu obranu od lažnih sadržaja', kažu organizatori.

Vaša reakcija na temu