Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Pixabay Nestao dječak u Irskoj, nakon 3 godine pronađen kostur

Nestao dječak u Irskoj, nakon 3 godine pronađen kostur

Nitko ga nije tražio

U irskoj su pronađeni kosturni ostaci djeteta za koje policija vjeruje da pripadaju Danielu Arueboseu, dječaku koji je posljednji put viđen prije tri godine, ali čiji nestanak nikada nije prijavljen. Dječak bi danas imao sedam godina, piše Sky News, a prenosi Index.

Ljudski ostaci otkriveni su danas tijekom pretrage otvorenog područja u Donabateu, u okrugu Dublin. Policija je to područje počela istraživati prije nekoliko tjedana, nakon što je irska Agencija za djecu i obitelj (Tusla) 29. kolovoza izrazila zabrinutost i alarmirala nadležne službe.

Istražitelji su, kako se doznaje, razgovarali s članovima Danielove obitelji koji se nalaze u inozemstvu. Iz policije su poručili kako će 'istražiti sve okolnosti' dječakovog nestanka. Prethodno su izjavili kako se Daniel 'smatra mrtvim', a sada slijedi formalna identifikacija putem DNK analize kako bi se potvrdio identitet.

Apel policije

Policija je priopćila da je dječak posljednji put živio u stambenom kompleksu The Gallery Apartments u Donabateu, oko 16 kilometara sjeverno od centra Dublina. Tehnički pregled stana proveden je 31. kolovoza, a policija nastavlja s ispitivanjem susjeda.

Upućen je apel svima koji su živjeli u The Gallery Apartments u razdoblju od srpnja 2019. do danas da se jave policijskoj postaji Swords Garda ili na povjerljivi telefon 1800 666 111, bez obzira na to koliko im se informacija činila beznačajnom.

Slučaj koji je potresao Irsku

Irska ministrica za djecu, Norma Foley, izjavila je da je 'duboko ožalošćena' ovim otkrićem.

Slučaj malenog Daniela događa se godinu dana nakon što je Tusla upozorila na nestanak još jednog dječaka, Kryana Durnina, koji je imao šest godina kada je posljednji put viđen 2022. godine. U tom su slučaju uhićene dvije osobe, no optužnice nisu podignute.

Iako nema naznaka da su ova dva slučaja povezana, očite sličnosti u okolnostima, prvenstveno kašnjenje u prijavi nestanka djece, šokirale su irsku javnost.

Vaša reakcija na temu