Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Unsplash DOBRA VIJEST Hrvat koji je stradao u nesreći u Austriji prije dva tjedna probudio se iz kome

DOBRA VIJEST Hrvat koji je stradao u nesreći u Austriji prije dva tjedna probudio se iz kome

'Čuo se s obitelji'

Davor D., otac dvoje djece iz Bjelovara, koji je teško ozlijeđen u stravičnoj prometnoj nesreći u Austriji 9. siječnja ove godine, probudio se iz kome! Dobro se oporavlja.

Kako doznaje 24sata, čuo se s obitelji. Vijesti su to koje daju nadu u njegov oporavak nakon vrlo teških ozljeda koje je zadobio.

Stanje mu je bilo teško. Zadobio je puknuće slezene, prijelom pet rebara i ozbiljne ozljede pluća. Upravo su pluća najveći problem jer se u tunelu nadisao vreloga zraka i dima. 

Kako su tada objavili vatrogasci, ovaj vozač kamiona s poluprikolicom udario je u odbojnik na ulazu u tunel Brentenberg na autocesti A10, potom u zid tunela. Zbog siline udara kamion i njegov teret, prazni materijali za pakiranje, zapalili su se. Udarac je odvojio kabinu od prtljažnog dijela. Vozač je uspio osloboditi se iz deformirane kabine i pobjeći u tunel. Nakon otprilike 50 metara srušio se na tlo. Ondje su ga našli vatrogasci, izvukli ga iz tunela kroz spojni prolaz i predali ga hitnoj medicinskoj pomoći. Kamion je u roku od nekoliko minuta bio u plamenu i izgorio. 

Policija još nije objavila rezultate istrage, odnosno koji je uzrok nesreće. Austrijski mediji razgovarali su sa nezavisnim stručnjakom za promet koji je na temelju snimke nadzorne kamere i zakašnjele reakcije vozača zaključio da je najvjerojatnije riječ o umoru.

Vaša reakcija na temu