Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Veljko Martinović Vučko: Ne možeš promijeniti odluku suca na ovaj način; Tenžera: Želio je stvoriti pritisak na suca za dalje

Vučko: Ne možeš promijeniti odluku suca na ovaj način; Tenžera: Želio je stvoriti pritisak na suca za dalje

Analiza burnog prosvjeda trenera Rijeke, što je dovelo do njegovog isključenja

Trener Rijeke Victor Sanchez je, najblaže rečeno, burno reagirao nakon isključenja Petroviča. Evo kako je to prokomentirao bivši prvoligaški sudac Goran Tenžera:

- To se na prvi pogled nije učinilo njima s klupe, on je smatrao da je isključenje preradikalna odluka. S obzirom da su umorni od četvrtka, on je znao kako je teško da će dalje kontrolirati utakmicu dobro kao do sada. Mi se u fotelji čudimo kako igrači, poslije ćemo imati primjer Sigura, te treneri izgube živce, ali to je taj adrenalin, to je ta želja da Rijeka uhvati priključak s Hajdukom za drugo mjesto, a s ovim isključenjem gubi tu mogućnost.

Kamera je na klupi, tamo se odmah pogleda usporeni snimak. Evo što je kazao o tome Luka Vučko:

- Treneri su vruće glave, možda ne možeš u tom momentu trezveno sagledati situaciju. Victor Sanchez je bio velik igrač, igrao za Real Madrid, a i kao trener je odličan. Ja kao igrač i kao trener nikad nisam dobio žuti karton, a kamoli crveni za prigovor sucu iz jednog razloga: ti ne možeš promijeniti odluku suca na ovaj način. On je s ovim napravio lošu reklamu sebi, klubu i nije ništa pomogao momčadi. Dapače, odmogao je. Nikad nisam vidio da je s ovakvom reakcijom netko promijenio odluku suca.

Tenžera je dodao:

- S ovim često treneri žele prejudicirati iduće odluke. Žele stvoriti pritisak na suca u nekim drugim odlukama - dodao je Tenžera.

Vučko je zaključio:

- To definitivno. Ali ti si ostao bez igrača u teškoj utakmici nakon Omonije, a sad si momčad ostavio i bez glavnog trenera, a nije isto ekipi stoji li pored klupe glavni ili pomoćni trener. Svi imamo svoje metode, ali za mene je ovo pogrešno.

Cijeli razgovor pogledajte u videu.

Utakmice HNL-a možete gledati na MaxSport kanalu Hrvatskog Telekoma, kao i emisiju koja ide svako kolo nakon posljednjeg susreta.

Vaša reakcija na temu