Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Press Lonac dobrote na splitskom Adventu

Lonac dobrote na splitskom Adventu

Humanitarno druženje za Dječji dom Maestral

Veleučilište Aspira ove godine u sklopu splitskog Adventa organizira humanitarni događaj pod nazivom Lonac dobrote, inicijativu koja povezuje gastronomiju, zajedništvo i brigu za one kojima je pomoć najpotrebnija. Cilj projekta je okupiti studente gastronomije, povezati ih s lokalnom zajednicom i kroz kulinarstvo širiti poruku solidarnosti. Svi prikupljeni prilozi bit će namijenjeni Dječjem domu Maestral.

Događaj će se održati u nedjelju, 7. prosinca 2025., na splitskom pazaru, s početkom u 12 sati. U adventskom okruženju, studenti će u suradnji s restoranom Gudin postaviti veliki Lonac dobrote iz kojeg će posluživati ukusna tradicionalna jela pripremljena uz vodstvo chefova. Hrana će biti ponuđena svim prolaznicima, poslužena u biorazgradivim posudama, uz mogućnost ostavljanja dobrovoljnog priloga.

Projekt se provodi u suradnji s Gradom Splitom – Splite moj, restoranom Gudin, Dječjim domom Maestral te Metroom i obitelji Skokić. Organizatori poručuju da zajedništvo obrazovnih institucija, ugostiteljskog sektora i lokalne uprave može stvoriti vrijedne inicijative za dobrobit cijele zajednice.

Lonac dobrote nosi jasnu poruku o važnosti solidarnosti, zajedništva i angažmana mladih koji svojim znanjem i radom žele doprinijeti drugima. Posjetitelji će tako imati priliku podržati djecu iz Maestrala, uživati u toplom tradicionalnom obroku i doživjeti pravi duh splitskog Adventa.

Druženje na pazaru bit će prilika da se dobra hrana, adventski ugođaj i humanost spoje u konkretna djela dobrote. Organizatori pozivaju građane da 7. prosinca dođu na pazar i postanu dio topline koja se vraća zajednici.

Vaša reakcija na temu