Ususret Danu Marjana i dovršetku uređenja parka na Zvončacu, Zvončac Zeleni Dalmacije predlažu da se Zvončacu nadjene ime Park (hrvatskih, dalmatinskih) velikana.
'Cilj je napraviti mjesto kolektivne memorije lišeno svih predrasuda i i ideologija. Činjenica jest da nemamo sreće sa spomenicima.
Hrvatska, Dalmacija je nastajala i branila se u ratovima. Ratovi su prepuni ideologija ali i povijesnih činjenica.
Poznato je da Zeleni Dalmacije nisu bili sretni s postavljanjem spomenika prvog predsjednika Franje Tuđmana na Rivu. Mjesto na kojem se danas nalazi nije 'dobro' odabrano. Ono je kolodvorsko i nereprezentativno. Lišeno je protokolarnog, estetskog i etičkog pozicioniranja.
Predlažemo premještanje na 'Park velikana'. U parku bi bilo poželjno postaviti i odbačene biste i spomenike Tita i Vladimira Nazora kao prvih tvoraca naše političke i povijesne slobode.
Slijedom toga i ostale zaslužne osobe Dalmacije po ugledu na Zrinjevac u Zagrebu', poručuju Zeleni Dalmacije.