Premijer Andrej Plenković je u svom posjetu Bruxellesu najavio da bi Hrvatska vlada do kraja mjeseca trebala donijeti odluku o povećanju minimalne bruto plaće s dosadašnjih 970 € na 1050 €.
Minimalac bi se za 80 € povećao u siječnju 2026. godine, a ako se ta odluka usvoji veću plaću primalo bi nešto više od 70.000 ljudi.
Iako bi ovakvo povećanje mnogima pomoglo, nas je zanimalo što o tome misle Splićani i što bi ovo povećanje značilo da mlade, sezonce i one koji tek stupaju u svijet rada.
- Kao što i samo ime kaže – minimalno. To uvijek treba biti više – istaknuo je jedan gospodin.
- Mislim da bi se plaća trebala povećati zato što je premala u odnosu na visoke cijene koje su posljedica inflacije - zaključila je jedna studentica.
Građane smo pitali i kolika bi po njihovom mišljenju trebala biti minimalna plaća, a oni su nam rekli sljedeće:
- Treba ići još gore. 1500 € je neka skroz solidna plaća s kojom se može preživjeti. Sve iznad toga je super.
Što su još građani rekli o ovoj temi pogledajte u našoj video-anketi!
@dalmatinskiportal ‘TREBA IĆI JOŠ GORE!' SPLIĆANI O NAJAVI POVEĆANJA MINIMALNE PLAĆE Premijer Andrej Plenković najavio je da bi Hrvatska vlada do kraja mjeseca trebala donijeti odluku o povećanju minimalne bruto plaće s dosadašnjih 970 € na 1050 €. Što mislite? #minimalac #placa #anketa original sound - Dalmatinski portal