Prema prognozi Državnog hidrometeorološkog zavoda danas će u Dalmaciji biti umjereno do pretežno oblačno, povremeno kiša i pljuskovi s grmljavinom, lokalno izraženiji, osobito u drugom dijelu dana kad je vjerojatna i obilnija kiša.
Vjetrovito uz jako i olujno jugo, na jugu i južni vjetar, navečer duž većeg dijela će malo oslabjeti i uz obalu okretati na istočni vjetar.
Najniža temperatura zraka od 7 do 11, u unutrašnjosti oko 3, a najviša između 11 i 14 °C.
Izvješće Službe Pomorskog meteorološkog centra Split DHMZ-a
Upozorenje
Mjestimice udari juga i južnog vjetra 35-55 čvorova. Poslijepodne na sjevernom, u drugom dijelu noći na srednjem i južnom Jadranu mjestimice udari bure i sjevernog, na južnom Jadranu i sjeverozapadnog vjetra 35-45, pod Velebitom bure do 60 čvorova. Moguće more 5, na južnom Jadranu i 6. Moguće su nevere.
Stanje
Jadranu se sa zapada približava ciklona s frontalnim poremećajem.
Vremenska prognoza za Jadran za prvih 12 sati
Jugo i južni vjetar u jačanju na 14-28, mjestimice do 32 čvora. More u jačanju na 3-4, ponegdje 5, na južnom Jadranu moguće 6. Vidljivost 10-20 km. Pretežno oblačno, mjestimice kiša, pljuskovi i grmljavina.
Vremenska prognoza za sljedećih 12 sati
Jako do vrlo jako, na krajnjem jugu Jadrana i olujno jugo, u drugom dijelu noći u okretanju na umjerenu do pojačanu, mjestimice jaku buru i sjeverni, na južnom Jadranu i sjeverozapadni vjetar. Na sjevernom Jadranu umjerena do jaka, u drugom dijelu noći pod Velebitom i vrlo jaka bura, a još u početku slabo do umjereno jugo. More umjereno valovito i valovito, ponegdje jače valovito, na južnom Jadranu moguće uzburkano. Pretežno oblačno, mjestimice kiša, pljuskovi i grmljavina.