Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Veljko Martinović Stanišić odgovorio Skoki: Neće biti sastanka zbog Spaladium Arene, sva nadležna tijela dala su pozitivno mišljenje za postupak

Stanišić odgovorio Skoki: Neće biti sastanka zbog Spaladium Arene, sva nadležna tijela dala su pozitivno mišljenje za postupak

'Poštujem vaše pravo na drugačije mišljenje...'

Sastanak svih stranaka zbog Spaladium Arene, kako traži Centrov Igor Skoko, neće se održati. Pisao je, naime, predsjedniku Gradskog vijeća Igoru Stanišiću, na što mu je HGS-ovac iznio argumente zašto nema potrebe za sastankom oko odluke Ustavnog suda kojom je srušena presuda o visini komunalne naknade.

Stanišić mu je naveo da su konzultirane stručne službe, kao i da je obavljen razgovor s gradonačelnikom Tomislavom Šutom.

- Stav gradske vlasti je da nema nikakve izvanredne situacije po ovom pitanju. Mišljenje struke je kako je ova ustavna odluka zakašnjela i može se odnositi samo na stečajni postupak. Pozitivan učinak ovakve odluke je što se njome rješavaju sva buduća pitanja oko visine komunalne naknade u Splitu - piše Stanišić. Nastavlja da je motiv dogovora s bankama otklanjanje rizika aktualne parnice pred Visokim trgovačkim sudom u Zagrebu. Spor je, podsjeća, težak 120 milijuna eura i predstavlja potencijalnu opasnost za gradski proračun. Kao drugi motiv ističe da Grad Split, s Republikom Hrvatskom, što prije postane vlasnik Spaladium Arene kako bi je što prije stavio u funkciju.

-  Sva nadležna tijela uključujući DORH i nadležno ministarstvo dali su pozitivno mišljenje na ovaj postupak koji se trenutačno provodi. Živimo u demokratskom društvu i poštujem vaše pravo na drugačije mišljenje, uostalom svoje neslaganje oko rješavanja problema Spaladium Arene na ovaj način ste pokazali i na samom glasovanju na Gradskom vijeću - završio je Stanišić uz poruku kako sastanka na ovu temu neće biti.

Vaša reakcija na temu