Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Instagram / Ana Gruica Uglešić Prikupljeno dovoljno novca za peteročlanu obitelj iz Muća kojoj je požar progutao kuću, evo kamo ide višak

Prikupljeno dovoljno novca za peteročlanu obitelj iz Muća kojoj je požar progutao kuću, evo kamo ide višak

'Znamo se ujediniti'

Prikupljeno je 59.384 eura peteročlanoj obitelji - roditeljima s troje djece - iz Muća za izgradnju nove kuće!

Naime, 19. siječnja u svega dva sata požar im je progutao cijelu kuću pa i psa koji je u njoj boravio. Poznati Splićani, među kojima je i Ana Gruica Uglešić, dijelili su apel za prikupljanje sredstava kako bi im se moglo, a ona je sada izvijestila kako je cilj ostvaren. 

'Prekrasni ljudi, odlučili ste svojom dobrotom ovoj obitelji darovati priliku za novi početak, i to u jednom običnom vikendu, u jednom običnom siječnju, od petka popodne do ponedjeljka jutro. 

Zahvaljujem Lei Plazibat koja je pokrenula ovu priču i skupila prvih 1400 eura pomoći. Zahvaljujem svima koji su dijelili, uplatiti, komentirali, slali pozitivne misli i energiju, nudili hranu, odjeću pa čak i nove montažne kuće. A bilo vas je...

U ime ove divne mlade obitelji - želim vam izraziti zahvalnost koja se ne može izreći riječima. ali koju osjećam u razgovoru s njima. Oni su i dalje u stanju šoka. 

Napominjem i citiram 'ne molimo pomoć, ali je odbiti nećemo.' Dakle, ljudi su samo prihvatili našu osnovnu, fundametalnu potrebu - a to je pomoći drugom čovjeku kad ostane - bez svega', navela je Gruica Uglešić, konstatiravši kako se Hrvatska zna ujediniti. 

Akcija je planirana prvotno na 20.000 eura, a realno je, napomenula je, obitelji potrebno 50 tisuća eura za izgradnju i opremanje kuće. Stoga su zajednički dogovorili kako će ostatak sredstava u iznosu od 9-384 eura proslijediti Županijskoj udruzi slijepih - Split koja je upravo pokrenula akciju kupnje specijalnog vozila namijenjenog slijepim osobama u iznosu od 45.000 eura.

'A što reći nego jedno veliko hvala. Ovu godinu smo posvetili skupljanju sredstava za kupnju dvaju vozila s obzirom na to da nemamo nijedno. Planiramo kupiti kombi za lakši prijevoz naših članova, pogotovo na radionice, kao i automobil', poručio je Ivan Tokić iz te udruge.

Vaša reakcija na temu