Vesna Fabijančić Križanić iz DIP-a za N1 je rekla da izborni dan protiče mirno. Izlaznost je, očekivano, manja nego u prvom krugu.
'Današnji dan vrlo je miran, nije bilo nikakvih incidentnih situacija. Pozivam birače da do 19 sati izađu na birališta i iskoriste svoje pravo glasa', rekla je Fabijančić Križanić.
Otkrila je i da postoji mali broj prijava kršenja izborne šutnje, u daleko manjem broju nego u prvom krugu.
Prvi privremeni rezultati bit će objavljeni oko 20 sati, osvježavat će se svakih 10 minuta. Fabijančić Križanić očekuje da će se do 21 sat znati gotovo 90 posto rezultata.
Kazala je kako izborna povjerenstva imaju manje posla nego u prvom krugu te da će, posljedično, i rezultati biti poznati ranije.