Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Pixabay POČELO MU SUĐENJE Psihijatar koji je držao vukove i pse za borbu tvrdi da nije kriv

POČELO MU SUĐENJE Psihijatar koji je držao vukove i pse za borbu tvrdi da nije kriv

Tužiteljstvo traži dvije i pol godine zatvora

U Splitu je počelo suđenje Tomislavu Pelivanu, psihijatru koji je u neprimjerenim uvjetima držao 67 pasa za borbu te dva vuka. Općinsko državno odvjetništvo smatra da se Pelivan bavio time radi protupravne imovinske koristi do koje je dolazio organiziranjem i održavanjem borbi pasa. U optužnici se navodi da je iz koristoljublja teško zlostavljao životinje i nanosio im nepotrebne boli te ih izlagao nepotrebnim patnjama. Tužiteljstvo traži dvije i pol godine zatvora. 

Pelivan je danas kazao da se ne smatra krivim, dok je branitelj Marijo Vuković upozorio na dva prekršajna postupka od kojih je jedan pravomoćno završen osuđujućom presudom i kaznom od 3400 eura te zabranom nabavljanja pasa u trajanju od dvije godine. Taj postupak se vodio zbog držanja pasa u neprimjerenim uvjetima, dok se drugi vodi zbog izostanka kastracije i neoznačavanja mikročipom. 

Obrana, naime, smatra da je optužba u kaznenom postupku zahvatila najveći dio inkriminacija iz prekršajnih postupaka, što bi u nekoj perspektivi eventualno mogla biti smetnja nastavku kaznenog progona. Branitelj je inzistirao i na dolasku svjedoka u sudnicu. Na idućem ročištu u ožujku saslušat će se veterinarska inspektorica i žena koja ima saznanja o tome da je Pelivan brinuo u psima. 

Nakon što je 2024. priveden zbog pasa, Pelivan je i dalje ostao u radnom odnosu u KBC-u Split. Danas je umirovljenik, a u 'imovinskoj kartici' naveo je da je vlasnik Mercedesa E iz 2000. godine te terenca Lada Niva iz 2006. godine. Ima i obiteljsku kuću, a suvlasnik je i obiteljske kuće i četiri hektara terena u Čukliću kod Livna. 

Vaša reakcija na temu