Predsjednik Hrvatske građanska stranka (HGS), Željko Kerum, očigledno je dobro analizirao jučerašnju izjavu gradonačelnika Tomislava Šute, koju je dao medijima nedugo nakon što je Kerum izašao iz zatvora.
Podsjetimo, gradonačelnik Šuta je, komentirajući slučaj Željka Keruma, naveo kako mu je drago da se pokazalo da pravna država funkcionira. Na upit hoće li Kerum ostati na mjestu predsjednika Nadzornog odbora tvrtke Žnjan, Šuta je kazao kako je čelnik HGS-a najavio odlazak s te funkcije kada se pokrene revizija.
– Mislim da je Kerum čovjek od riječi i da će ispoštovati ono što je rekao – rekao je gradonačelnik.
Kerum je upravo to danas i potvrdio, kazavši da će napustiti Nadzorni odbor nakon što se provede revizija projekta uređenja plaže. Na pitanje je li sa Šutom u dobrim odnosima, odgovorio je:
– Ja sam u koaliciji s HDZ-om. Meni Šuta nije šef i Šuta meni ne može zapovijedati. Odnosi su realni i korektni, mi nismo u kontaktu da se čujemo i pričamo. Poštivam odnos koji postoji, ima moje vijećnike i oni se dogovaraju po točkama i temama – odgovorio je Kerum, uz napomenu kako on, naravno, sa svojim vijećnicima razgovara o svim tim temama te se nada da će grad krenuti naprijed, da ima potencijal, mogućnosti za razvoj i da će se napraviti puno, puno toga.
– A kako će se ponašati gradonačelnik Šuta ili ja u odnosu prema medijima… Svaki ima svoj stav. Moj stav prema vama, novinarima, od samog početka za mene je bio štetan. Ja imam takav stil. Mogu reći za gospodina Šutu da je njegov stil drugačiji. On je pažljiviji, obazriviji prema vama. Zapravo, kad bi se gledalo nekim redoslijedom, meni su novinari bili isto što i svi drugi ljudi. Za razliku od njega: njemu su novinari prvi, a ostali dolaze drugi, treći, četvrti i peti. To je razlika. Ali to ne znači da ja vas ne poštujem. Ja volim svakoga, razumijete? Tako me majka odgojila i to je to – kazao je te dodao da mu se zbog toga spočitavaju neke stvari, no zaključio je:
– Takav sam kakav jesam i neću se mijenjati – podvukao je.