Ususret turističkoj sezoni 2026., Jadrolinija uvodi novu međunarodnu katamaransku liniju između Zadra i Ancone, čime se ponovno uspostavlja brza pomorska povezanost sjeverne Dalmacije i talijanske obale.
Liniju će opsluživati katamaran Jelena, suvremeni brzi brod iz 2018. godine. U visokoj sezoni planirano je do pet tjednih veza, a putovanje traje samo četiri sata.
Početak prometovanja planiran je za 13. lipnja 2026., dok je tijekom vrhunca sezone predviđeno do pet polazaka tjedno. Linija je zamišljena kao sezonska, uz opciju produljenja prometovanja izvan glavnog dijela ljetne sezoni, a ovisno o interesu putnika i razini potražnje.
Paralelno s tim, Jadrolinija provodi prilagodbe u rasporedu flote. Trajekt Marko Polo povučen je s međunarodnih linija te preusmjeren na domaće pravce. Tijekom cijele godine plovi na liniji Split – Ancona, a u sezoni i na linijama Dubrovnik – Bari te Split – Bari.
Karte su već stavljene u prodaju. Cijena prijevoza za odrasle putnike iznosi 100 €, za djecu od 3 do 12 godina 50 €, dok karta za djecu do 3 godine stoji 15 €.
Iz Jadrolinije navode da se navedene cijene neće mijenjati tijekom razdoblja plovidbe, od lipnja do rujna, piše 057 Info.