Na skijaškoj stazi na Soriškoj planini danas je poginulo djevojčica. Policija je dojavu o nesreći dobila oko 9.40. Prema do sada prikupljenim izvješćima, dijete je tijekom skijanja izletjelo sa staze i zabilo se u drvo. Uslijed teških ozljeda preminulo je na mjestu.
Iako su na mjesto nesreće brzo stigli i prva pomoć i helikopter slovenske vojske s policijom, dijete nisu uspjeli spasiti.
Kako neslužbeno doznaje TV Slovenija, riječ je o 14-godišnjoj djevojčici koja je izgubila kontrolu zbog poledice, izletjela sa stazei udarila u drvo.
Prvu pomoć na mjestu događaja pružili su joj spasioci na skijalištu i dežurna ekipa HNMP-a s policajcem Gorske jedinice policije koji je na mjesto događaja doletio helikopterom Slovenske vojske.
Policija je osigurala mjesto događaja i obavlja očevid te nastavlja intenzivno prikupljati obavijesti o svim okolnostima događaja. Također će biti obaviješten nadležni nadzor skijališta. Policija će o svim saznanjima izvijestiti nadležno okružno državno odvjetništvo, priopćeno je iz Policijske uprave Kranj, prenosi Dnevnik.hr.
Djevojčica je unatoč hitnoj reanimaciji umrla na mjestu nesreće od zadobivenih teških ozljeda, javlja TV Slovenija.
Radi rasvjetljavanja svih okolnosti ovog događaja, policija iz Škofje Loke moli svjedoke koji nešto znaju o događaju da se jave u Policijsku postaju Škofja Loka na telefon 04 502 37 00 ili na broj 113.