Milanu pobjeda, Bogdanu svih 90 minuta

Ante Rebić je ozostao zbog ozljede

U prvoj utakmici 16. kola talijanske Serie A, Milan je na San Siru očekivano svladao posljednju Salernitanu rezultatom 2-0.

Domaćini su poveli već u 5. minuti kada je poentirao Franck Kessie. U 18. minuti susreta Belgijac Alexis Saelemaekers povećao je Milanovu prednost. Nakon postignutog pogotka Saelemaekers je podignuo dres s imenom Simona Kjaera, svog suigrača koji je na prošloj utakmici ozlijedio koljeno te će biti van pogona do kraja sezone. Milan je do kraja susreta mogao još nekoliko puta povećati svoju prednost, ali nisu bili precizni.

Ante Rebić zbog ozljede nije bio ni na klupi, a za Salernitanu je splitski stoper Luka Bogdan odigrao svih 90 minuta. To mu je bio treći nastup u Serie A, prvi kao starteru.

Milan je ovom pobjedom zasjeo na vrh talijanske Serie A, barem do 20:45, kada Napoli dočekuje Atalantu. Salernitana je ostala na posljednjem mjestu tablice.