Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Muškarac spriječen u krijumčarenju više stranih državljana

Muškarac spriječen u krijumčarenju više stranih državljana

Predan pritvorskom nadzorniku

Policijski službenici koji rade na poslovima suzbijanja krijumčarenja migranata i sprječavanja nezakonitih migracija su u petak, 19. rujna, u popodnevnim satima su na glinskom području, spriječili krijumčarenje više stranih državljana.

Zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Protuzakonito ulaženje, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma iz članka 326. Kaznenog zakona provedeno je kriminalističko istraživanje nad 38-godišnjim poljskim državljaninom.

Utvrđeno je da je u vozilu poljskih nacionalnih oznaka, iz koristoljublja za unaprijed dogovoreni novčani iznos, prevozio strane državljane koji su na nezakonit način prešli državnu granicu Republike Hrvatske.

Prema stranim državljanima postupano je prema Zakonu o međunarodnoj i privremenoj zaštiti i Zakonu o strancima.

Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja osumnjičeni muškarac je uz kaznenu prijavu predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave sisačko-moslavačke.

Vaša reakcija na temu