Dalmatinski portal koristi 'kolačiće' za što trebamo Vašu privolu. Ako nam želite pomoći u prikupljanju podataka za analitičke odnosno statističke svrhe, molimo Vas prihvaćanje 'kolačića' za analitiku. Naša web stranica koristi i marketinške 'kolačiće' zbog pružanja marketinškog sadržaja za koje od Vas također trebamo privolu. Bit ćemo sretni ako se slažete s tim jer Vam tako možemo ponuditi najbolje korisničko iskustvo.

Saznaj više
Foto: Pixabay Osjećate li peckanje u ustima od ananasa? Ne brinite se, to je normalno

Osjećate li peckanje u ustima od ananasa? Ne brinite se, to je normalno

Ovaj proces počinje već u trenutku kada stavite ananas u usta

Slatki ananas, ta 'špajza' vitamina C, njegovatelj očiju, srca i krvožilnog sustava, ublažitelj bolova u zglobovima ali i stresa, stražar pred infekcijama, čistač arterija, riznica nutritivno vrijednih tvari… i enzima bromelaina koji nas 'jede'.

Da, da. Slatki ananas ima zubiće i ne boji ih se upotrijebiti. Upravo enzim bromelain koji nam omogućuje sve navedene zdravstvene benefite od konzumiranja ananasa, je taj koji vrši funkciju razgradnje nekih proteina, i vrši ju na taj način – stoga se ne trebate brinuti. To je samo znak da ananas radi svoj posao čišćenja.

Ovaj proces počinje već u trenutku kada stavite ananas u usta. Neki su možda već osjetili škakljanje u ustima dok su žvakali ananas. Sada znate: taj osjećaj proizlazi iz enzima koji, dok vi jedete njega, također 'jede' vas. Žvačete li ga dugo, ili pojedete puno ananasa, primijetit ćete da će vam usna šupljina postati osjetljiva, kao da ju je nešto pomalo nagrizlo. Zato što i jest.

Bez brige, ovaj osjećaj proći će nakon nekoliko sati, a možda tek i idućeg dana. Ako ste osjetljivi na ananas, pokušajte ga kombinirati s drugim proteinom, npr. jogurtom. Ne zvuči baš kao sretna kombinacija, no možda vas iznenadi, piše punkufer.

Vaša reakcija na temu